Mgr. art.

Robert Rocky Puchert

videographer

Instagram:

Instagram logo modern paint splash social media PNG

Som tvorca videí s láskou k športu a filmu. V mojej profesií spájam profesionálnu odbornosť s osobnými záujmami – takže ideálna kombinácia.

100 +
tréningových videí
50 +
produktových videí
30 +
(video) podcastov
120 +
Instagram REELs videí
5
videoklipov
10 +
reklamných videí
45 +
krátkych dokumentov

Moje zručnosti:

kamera
97%
Kameru ovládam už viac ako 15 rokov. Vystriedal som viaceré značky a vytvoril projekty s manuálnym aj automatickým ostrením. Každý záber je starostlivo komponovaný, pretože kamera nie je len nástrojom, ale spôsobom vyjadrenia. Pri práci využívam filmové remeslo, ktoré som nadobudol počas svojho štúdia. Zároveň je táto zručnosť asi aj v mojej krvi, keďže môj otec bol kameraman v RTVS viac ako 45 rokov 🙂 Moje spojenie s kamerou nie je len o technike, ale aj o vášni k filmovému umeniu.

Máme k dispozícií najnovšie SONY kamery a vysokosvetelné SONY objektívy, s najspoľahlivejším autofocusom na svete. Máme širokouhlé aj teleobjektívy pre záznam akéhokoľvek záberu.

svietenie
93%
Či si to uvedomujeme alebo nie, svetlo zohráva dôležitú úlohu v tvorbe vizuálneho príbehu. Dokáže nielen upriamiť pozornosť tam, kam treba, ale aj vytvoriť atmosféru, ktorú pre daný projekt/príbeh potrebujeme. Najlepšie je scéna nasvietená vtedy, keď si svietenie neuvedomujeme - len ho ``cítime``. Svetlo je jazykom rozprávania filmovej reči, preto sa zúčastňujem na mnohých kurzoch a rozvíjam moje znalosti.

Náš ``svetelný park`` obsahuje 3 veľké štvorcové LED svetlá (možnosť napájania aj z batérií), 4 trubicové RGB LED svetlá s efektami (batériové, s možnosťou napájania), 3 obdĺžnikové RGB LED svetlá s efektami (batériové, s možnosťou napájania) a jedno reflektorové LED svetlo (s možnosťou ovládania farebnej teploty, s možnosťou napájania aj z batérií). Ku každému svetlu máme samozrejme statív a mnoho difuzérov, farebných filtrov a odrazových plôch.

strih
98%
Strih nie je len mechanickým striedaním záberov v príbehu, ale umeleckým procesom, ktorý formuje a dodáva hĺbku. Zrýchľuje či spomaľuje tempo, prehlbuje emócie a vťahuje nás do deja. Súčasné technológie a postupy strihu umožňujú skúseným tvorcom využiť rôzne vrstvy a efekty, vytvárajúc tak neopakovateľnú filmovú skúsenosť. Vo svete videa a filmu je strih umením, ktoré spočíva v schopnosti prenášať emócie, formovať náladu a posilňovať príbeh.

Pre strih používame software Adobe Premiere Pro.

audio záznam
92%
Vo svete filmu a dokumentárnej tvorby je zvuk neviditeľný hrdina, ktorý zhmotňuje emócie a príbehy. Od prvého záznamu zvuku v histórii kinematografie až po dnešné digitálne záznamové technológie, zvuk hrá kľúčovú úlohu v tvorbe audiovizuálnych diel.

Zvuk nie je len nevyhnutným doplnkom k obrazu, ale komplexným umeleckým nástrojom. Historicky, pred rozvojom synchronizovaného zvuku, sa stávalo, že klaviristi alebo dokonca celé orchestre boli pozvaní do kinosál, aby doplnili atmosféru filmu. Dnes máme k dispozícii moderné nahrávacie technológie a postupy, ktoré umožňujú precízny a výrazný záznam zvukového sveta.

Zvukový dizajn a mix vytvárajú zážitok, ktorý divák cíti. Rôzne vrstvy zvuku dokážu podčiarknuť náladu, poodhaliť charaktery postáv a vytvoriť jedinečný zvukový podpis diela. Presným a citlivým záznamom zvuku prispievame k tomu, aby každý zvuk bol cítiť až do hĺbky divákovho srdca.

Na záznam používame audio techniku Tascam, ZOOM a Sennheiser. Okrem iného máme aj tri ``klopáky``, teda malé mikrofóny ktoré sa pripínajú na oblečenie.

farbenie (coloring)
92%
V umení filmového farbenia sa odráža bohatstvo a krása každého záberu. Práca s farbami nie je len technickým detailom, ale umeleckým procesom, ktorý ovplyvňuje náladu a atmosféru celej scény. Pri nahrávaní používame pokročilý S-LOG profil, ktorý potláča farby a poskytuje obrovský dynamický rozsah. Táto technika nám umožňuje dosiahnuť pokročilé farbenie a zachytiť každý detail aj v extrémnych svetelných podmienkach.

Meniace sa svetelné podmienky si vyžadujú ovládanie techniky farbenia a farebnej korekcie. Každý záber je výnimočný a s ním sa mení aj farebnosť. Farbenie nie je len pridávanie farieb na obrazovku, ale tvorba esteticky pôsobiacich diel, ktoré zapadajú do širšieho umeleckého kontextu.

Pri točení používame kalibrovanú tabuľku x-Rite ColorChecker, aby sme docielili vždy 100% verné farby.

Moje silné stránky:

časový management
riešenie problémov
schopnosť učiť sa
soft skills
orientácia na výsledok
zanietenie

Vzdelanie:

  • absolvoval som Gymnázium na Hubeného ulici v Bratislave, prvé dva ročníky v špeciálnej športovej triede

Pracovné skúsenosti:

  • v rokoch 2022 až 2023 som pracoval ako VIDEOMAKER EXPERT v NEBBII a mal som na starosti všetok video-obsah – od krátkych REELs, cez reklamné spoty až po 45+ minútové tréningové videá. S NEBBIOU som si pocestoval svet, mali sme točenia napríklad v španielskej Barcelone či v ikonickom gyme Gold´s Gym v Los Angeles.
  • v rokoch 2020 až 2022 som pracoval ako VIDEO EDITOR SENIOR v GymBeame, kde som okrem strihu aj filmoval rôzne tréningy, pomôcky či rozhovory. Produkoval som viac ako 500 rôznych videí.
  • od roku 2019 spolupracujem so spoločnosťou PowerLogy s.r.o. , natočil som pre nich vyše 25 podcastov, vytvoril intro a zvučku podcastov. Príležitostne spolupracujeme na výrobe reklamných spotov či kampaní.
  • ako konateľ UP Studia prinášam klientom širokú ponuku služieb, od audio / video záznamov udalostí, cez podcasty, promo videá, produktové videá, reklamné videá, kratučké instagramové REELs až po dlhé formáty dokumentárnych filmov.
Našu spoluprácu sme začali nezáväzne a bez extra očakávaní. Rocky však svojou proaktivitou a skvelým zmyslom pre detail vytvoril značnú hodnotu už vopred a tak sa prirodzene vytvorila dôvera a pochopenie. A keď treba niečo prerobiť, tak to nie je nikdy problém a dohodnutý projekt sa realizuje načas. Čo je v tejto brandži pre mňa často malým zázrakom.
Dušan Plichta, CEO Powerlogy
Natáčanie bolo veľmi príjemné a profesionálne. Kľudne a rada si ho zopakujem aj nabudúce.
Barbora Mokošová, olympijská atlétka
S Robertom sme spolupracovali niekoľko krát počas zastávok turné na východnom Slovensku. Bol to vždy spoľahlivý článok tímu s ľudským prístupom.
Filip Jančík, husľový virtuóz

Pozrite si moje
najnovšie video

🏋️‍♂️Zažite to najlepšie z EVLS 2023, v jednom videu! 🎥 Rýchle zábery, najlepší profesionálni športovci a ich odhodlanie tvoria symfóniu svalov a vášne. 🚀 Pripojte sa ku mne na túto nekonečnú cestu do sveta železa a potu. 💫 Pre všetkých, ktorí milujú silu, vytrvalosť a odhodlanie - toto je video pre vás! 💥
SPUSTI VIDEO NA YOUTUBE

Instagram:

Instagram logo modern paint splash social media PNG